Expedice Thule 2011
Informace o výpravě Expedice Thule 2011.
youtube
Sledujte dokumentární filmy a ostatní videa na našem http://www.youtube.com/user/cestynasever kanálu.
fotografie
Náhodná fotografie
vyhledávání
zpravodaj
Chcete být v obraze? Přihlašte se do našeho informačního zpravodaje nebo využijte dostupného RSS (info o RSS), a neunikne Vám žádná novinka na našem serveru!
3718793
návštěvníků

Snake River na Nova Sport

Televize Nova Sport vysílala v druhém dílu nového pořadu Outdoor reportáž o našem sjezdu řek Snake a Peel v severní Kanadě. Televizní magazín je věnován extrémním sportům a outdoorovým aktivitám u nás i v zahraničí. Na záznam pořadu se můžete podívat v televizním archivu.

Snake River na cestovatelském a hudebním festivalu Podzimní ozvěny

Ve dnech 19.11. a 20.11. se v Ostravě pod názvem Podzimní ozvěny uskuteční setkání trampů a příznivců cestování a trampské a bluegrassové hudby. Velmi nás těší, že pořadatelé festivalu zařadili na sobotu 20.11. i projekci našeho filmu Snake River. Dokumentární film o 600 kilometrů dlouhém sjezdu kanadských řek Snake a Peel se bude promítat v dopoledním bloku v rámci sekce Pohlednice z cest.

Přednáška „Povídání o Grónsku“ v domově Horizont

V sobotu 20.3.2010 proběhla v domově Horizont beseda o putování po Grónsku. Prostřednictvím diapozitivů, vyprávění a dokumentárního filmu z Expedice Grónsko 2004 jsme zavedli posluchače do krajiny ledních medvědů a do království „věčného sněhu a ledu“. Během přednášky jsme se pokusili přiblížit i život dnešních Eskymáků, kteří žijí na rozhraní dvou zcela odlišných světů moderní civilizace a tradiční lovecké kultury.

Přednáška Expedice Grónsko v Litoměřicích

V pondělí 2.11.2009 v 18.00 se tentokrát v Litoměřicích uskutečnila další přednáška věnovaná našemu putování přes grónský ledovec. Součástí přednášky bylo i promítání úspěšného dokumentárního filmu o průběhu expedice.

Článek o přechodu Brooksova pohoří na webu Českénoviny.cz

Přečtěte si reportáž z naší loňské cesty na Aljašce v odlehlém pohoří Brooks Range, které jsme přešli z jihu na sever.

Brooks Range v Country radiu

V úterý 18.11. jsme byli už po několikáté hosty pořadu Ozvěny osadních ohňů v Country radiu. S moderátorem živého vysílání, Tony Linhartem, jsme si povídali o našem putování Aljaškou a přechodu Brooksova pohoří.

Špicberky v pořadu televize Prima Svět 2008

Televize Prima uvedla v neděli 27.7.2008 v rámci pořadu Svět 2008 reportáž o naší cestě na Špicberky.

Cesty na sever a dětský domov Racek podruhé

V neděli 16.3. jsme znovu navštívili děti z Racka a navázali na úspěšné setkání z loňska.

Bohužel nám letošní zima neumožnila provést druhou část „adventure campu“ tak, jak bychom si představovali a jak bylo původně plánováno. Chtěli jsme s dětmi na sněhu vyzkoušet polárnické vybavení, vydat se na „skutečnou polární výpravu“. I přes nepřízeň počasí bylo ale naše setkání i tentokrát velmi milé a příjemné. Namísto putování zimní krajinou jsme s dětmi vyzkoušeli eskymácké a indiánské hry a promítali film z minulého setkání i nový film o výpravě na Špicberky.

Měli jsme velkou radost z toho, že nám děti nakreslily a napsaly, co se jim nejvíc líbilo a co se naučily.

Promítání "Expedice Grónsko 2004"

Ve středu 19.11. od 17.00 hodin proběhlo v Národním zemědělském muzeu v Praze promítání fotografií a filmu z expedice "Grónsko 2004". Během této cesty jsme se pokusili přejít grónský kontinentální ledovec a měli možnost nahlédnout do světa grónských Eskymáků, žijících na rozhraní moderní civilizace a tradiční kultury východního Grónska.

Dotkněte se s námi Arktidy

Ve středu 21.5.2008 proběhlo v klubu Klamovka v Praze na Smíchově promítáni fotografií a filmu "Dotek Arktidy" z loňské výpravy na Špicberky.

Prostřednictvím autentických záběrů doplněných vyprávěním jsme diváky zavedli do království ledních medvědů a pokusili se jim přiblížit naše malá vítězství i prohry na cestě za splněním jednoho velkého snu …

Film "Dotek Arktidy" na festivalu Hory a město

Nový film o naší výpravě na Špicberky se zúčastnil soutěžního festivalu Hory a město v Bratislavě. Devátý ročník Mezinárodního festivalu horského filmu a dobrodružství se konal ve dnech 24.4. - 27.4. 2008 a v nabídce měl skutečně celou řadu atraktivních filmů a cestopisných přednášek z celého světa.

Náš film Dotek Arktidy se promítal v rámci sekce ZEM 2 v sobotu 26.4. v 21.30. Projekce proběhla v kině Palace Cinemas v Auparku, sál 3.

Promítání Špicberky 2007

V sobotu 8.3.2008 proběhlo v hostinci U Šámalů na Ještědském hřebeni premiérové promítáni fotografií a filmu "Dotek Arktidy" z loňské výpravy na Špicberky.

Tentokrát jsme diváky zavedli do nehostinné pustiny východního pobřeží ostrova Špicberky a zároveň se jim pokusili přiblížit kouzlo a neopakovatelnou atmosféru Arktidy, která dokáže být mnohdy nelítostná a nemilosrdná.

Cesty na sever v magazínu Outdoor

V časopisu Outdoor 7/07 vyšly fotografie z našich výprav na Špicberky a do Grónska, které ilustrují rady a tipy na zimní táboření. Kromě našich zkušeností jsou tu i rady a názory účastníků expedice po Uralu a známého českého polárníka Mirka Jakeše.

Cesty na sever a dětský domov Racek

Dne 25.11. jsme uspořádali pro děti polárnický „adventure camp“. Formou her a soutěží jsme dětem přiblížili svět polárních krajů, seznámili je s našimi aktivitami a umožnili jim vyzkoušet si mnohé z toho, co je třeba znát a vědět, aby bylo možné v těchto končinách přežít.

Kemp je rozdělen do dvou částí - během první fáze jsme zasvětili děti do tréninku dovedností, které souvisejí s polárními výpravami, a prostřednictvím filmu a fotografií je uvedli do krajů „věčného“ sněhu a ledu.

V zimě, tedy v druhé fázi, bychom chtěli na tuto přípravnou část navázat a vydat se s dětmi – opět samozřejmě formou hry - na polární výpravu. Děti samy by tak mohly dovednosti získané při „tréninku“ podrobit skutečné, náročné zimní zkoušce.

Cestovatelský festival Okolo světa

V regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě se konal ve dnech 26.11. – 30.11.2007 Cestovatelský festival Okolo světa. Jirka Kabátek a Ondra Kotas promítli v rámci tohoto festivalu fotografie a film o expedici do Grónska. Přednáška proběhla v úterý 27.11. od 18.00.

Cesty na sever v Country rádiu

Tony Linhart nás v úterý 7. srpna pozval do svého pořadu Ozvěny osadních ohňů. Hovořili jsme o přípravné akci na Špicberkách a o dalších tréninkových akcích v souvislosti s první českou výpravou na severní magnetický pól. Pořad se vysílal živě od 19 hodin.

Cesty na sever na www.OCESTOVANI.cz

Nové cestovatelské stránky o více než 200 zemích celého světa spolupracují s Cestami na sever. Nechte se i vy inspirovat cestopisy a krásnými fotografiemi. Najdete zde potřebné informace o cenách, dopravě i ubytování!

Expedice na Špicberky Arctos III

Tentokrát se na Špicberky nevydáváme my, ale rádi bychom upozornili na vyjímečnou kombinovanou námořní a pozemní polární expedici Arctos III, zahrnující plavbu plachetní lodí a přechod vybraných částí souostroví Špicberky.

Stěžejní částí expedice je téměř dvousetkilometrový přechod Země Oskara II. z jihu na sever a výstup na nejvyšší horu oblasti Droningfjellet, dále přechod Andréeovy a Dicksonovy Země a výstup na nejvyšší horu souostroví Newtontoppen.

Více o expedici zde.

Cesty na sever v Českém rozhlase

Redaktorka Věra Bláhová si s námi v rámci pořadu Sedmý světadíl, který se vysílal 4.4.2007, povídala o cestování do polárních krajů a o připravované cestě na severní magnetický pól.

Cesty na sever na Radiu Beat

Redaktor Petr Šimáček odvysílal několik vstupů s námi, v nichž posluchačům přiblížujeme některé aspekty cestování v polárních krajích.

Cesty na sever v pořadu televize Prima Top 10

Chcete vidět, jak se balí cestovatelé na polárnickou výpravu? Chcete vidět, jak vypadá závislost na cestování? Podívejte se na reportáž Jana Tuny z pořadu Top 10 na téma: "Závislosti"

Reportáž byla natočena doslova několik minut před odjezdem na Špicberky a vysílala se 20. března 2007. Ondra Kotas v ní mluví o své závislosti na severu, o polárních expedicích, Jirka Kabátek a Vašek Rovenský o jídle a vybavení na Špicberky.

Rozhovor pro Český rozhlas Regina

S redaktorkou českého rozhlasu Regina Ivanou Vališovou rozmlouval Dan Vodrážka o akci na Špicberkách a o připravované expedici na severní magnetický pól. Rozhovor byl vysílán v úterý 20.3. v Mikrofóru od 17 do 18 hod.

Ondra Kotas a Václav Rovenský v Dobrém ránu s Českou televizí

Několik hodin před odjezdem na Špicberky byli Ondra a Vašek hosty Dobrého rána. Ondra přiblížil plánovanou akci a Václav mluvil o důvodech, proč bude polárníky doprovázet speciálně vycvičený grónský pes.

Cesty na sever ve Snídani s Novou

V úterý 6. března byli Ondřej Kotas a Marek Minárik hosty Snídaně s Novou. Divákům představili nejen přípravnou akci na Špicberkách, ale i projekt ArchaDNA, který se bude realizovat během expedice na severní magnetický pól.

Ondřej Kotas v Pressklubu Frekvence 1

V pondělí 26. února byl Ondřej Kotas hostem redaktora Jana Tuny v pořadu Pressklub Frekvence 1. Pořad se vysílal živě od 18:05 do 18:30 a jeho tématem byla první česká expedice k severnímu magnetickému pólu a s ní související březnová tréninková akce na Špicberkách.

Pressklub Frekvence 1 je prestižní diskusní pořad s jedním moderátorem a jedním hostem. Vždy k věci, vždy přímo. Hosty jsou nejzajímavější lidé Česka z jakéhokoliv oboru.

Ondřej Kotas hostem Českého rozhlasu 4, Radia Wave

V neděli 11. února od 11 do 12 hodin byl Ondřej Kotas hostem Pavla Sladkého, moderátora ČRo4 Rádia Wave, v jeho pořadu Casablanca.

V magazínu o cestování, exotice, outdoorových sportech a dobrodružství se s posluchači podělil o zážitky z minulých cest a představil i plány do budoucna: první českou expedici k severnímu magnetickému pólu.

Cesty na sever v magazínu deníku Právo

10. února vyšel v magazínu deníku Právo článek redaktora Jana Rychetského o českých polárnících a v souvislosti s tím i o aktivitách sdružení Cesty na sever.

"Mezinárodní polární rok, jenž vyhlásilo OSN, začíná. Nicméně i někteří našinci mají s ledovými pustinami zkušenosti. Vedou tam výzkumy, překonávají fyzické síly, pozorují eskymáky a na pólech vyvěšují národní vlajku..."

Cesty na sever na Polárním večeru

Pořadatel: Klub cestovatelů Karavanseráj a Hedvábná stezka
Datum konání: 15. února 2007
Místo konání: Klub cestovatelů Karavanseráj
Přednášejicí: Ondřej Kotas

Ve čtvrtek 15.2.2007 od 18:30 se v Klubu cestovatelů Karavanseráj uskutečnil Polární večer. V jeho průběhu jsme účastníky seznámili s našimi minulými cestami i s připravovanou první českou expedicí k severnímu magnetickému pólu.

Na závěr večera jsme promítli náš film Expedice Grónsko 2004, který byl oceněn na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů. více...

Film Snake River na filmovém festivalu v kanadském Vancouveru

Porota Mezinárodního filmového festivalu VIMFF v kanadském Vancouveru zařadila náš film Snake River do programu. Projekce proběhla 18. února v rámci česko/slovensko/polského večera.

Podrobnosti a přehled vybraných filmů nalezete na stránkách festivalu.

Cesty na sever v Country rádiu

Moderátor Country rádia Tony Linhart nás pozval do svého pořadu Ozvěny osadních ohňů. S posluchači jsme se podělili o zážitky z minulých expedic do Grónska a do severní Kanady. Velká část pořadu byla věnována plánované expedici k severnímu magnetickému pólu.

Pořad se vysílal v úterý 12. prosince od 19 do 20 hodin.

Ondřej Kotas a Jiří Kabátek hosty pořadu ČT24 Před půlnocí

2. května byli oba cestovatelé hosty moderátorky Barbory Kroužkové v pořadu ČT24 Před půlnocí, kde seznámili diváky s minulými cestami i plánovanou expedicí k severnímu magnetickému pólu. V pořadu byly promítnuty ukázky z filmu Snake River a fotografie z cest.

Rozhovor o filmu Snake River pro Český rozhlas, stanici Vltava
Po velmi úspěšném promítání a křestu DVD Snake River natočil redaktor Českého rozhlasu, pan Tomáš Pilát, s autory filmu, Jiřím Kabátkem a Ondřejem Kotasem, rozhovor o průběhu jeho natáčení a zpracování.
Rozhovor se vysílal v ranních hodinách 13. listopadu v Českém rozhlase na stanici Vltava. Jeho záznam si můžete poslechnout na naších stránkách.
Ondřej Kotas hostem pořadu Radiožurnálu Nad věcí
V pátek 7. července byl Ondřej Kotas hostem pořadu Radiožurnálu Nad věcí. S moderátorkou Barborou Kroužkovou mluvil o svých minulých cestách i o plánované expedicí k severnímu magnetickému pólu. Živé vysílání posluchače zaujalo a do studia telefonovali své dotazy. Celý pořad si můžete poslechnout zde.
Film Snake River na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů
V rámci 4. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů 2006 jste měli možnost vidět filmový dokument o kanadské expedici Snake River v deseti městech po celé České republice.
Po úspěchu filmu Expedice Grónsko 2004 na minulém ročníku festivalu jsme tentokrát soutěžili v sekci Dobrodružné vodní sportovní filmy.
Film Snake River na filmových festivalech
Dokumentární film Jirky Kabátka a Ondry Kotase z expedice do teritoria Yukon v severní Kanadě byl přihlášen do soutěží na mezinárodní filmové festivaly:
Mountain film festival v kanadském městě Banff (od 28.10. do 5.11.2006) se řadí mezi světové nejvýznamnější přehlídky dobrodružných a outdoorových filmů.
Snake River se zúčastní i nejstaršího filmového festivalu turistických a cestovatelských filmů Tourfilm v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Festival proběhl ve dnech 3. až 7. října 2006.
13. října 2006 se konal v Kostelci nad Orlicí filmový festival vodáckých filmů Divoká Orlice.
Po vítězství v loňském roce jsme se i letos zúčastnili festivalu Okem dobrodruha - přehlídky filmů zaměřených na cestování, přírodu, outdoorové a adrenalinové sporty. Festival se konal od 16. do 19. listopadu 2006 v Blansku. Vítězné a nejzajímavější filmy byly promítnuty i v Praze.
Listopadové večery v Městské knihovně v Praze s Cestami na sever
Pořadatel: Cesty na sever a Lidová univerzita
Datum konání: 22. a 29. listopadu 2006
Místo konání: Městská knihovna v Praze
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Lidová univerzita, vzdělávací cyklus Městské knihovny v Praze, zařadila do svého programu činnost občanského sdružení Cesty na sever.
Dva večery v malém sále Městské knihovny byly věnovány Cestám na sever: ve středu 22. listopadu proběhla beseda o Expedici Grónsko 2004 a ve středu 29. listopadu následoval pořad o českém prvosjezdu řek Snake a Peel. více...
Promítání v klubu Karavanseráj
Pořadatel: Cesty na sever a klub Karavanseráj
Datum konání: 21. listopadu 2006 od 18:30 hodin
Místo konání: klub Karavanseráj, Masarykovo nábřeží 22, Praha 1
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
V úterý 21. listopadu se v klubu cestovatelů Karavanseráj konalo další z řady povídání o Expedici Grónsko 2004. Ondřej Kotas a Jiří Kabátek seznámili účastníky se svým putováním exotickou krajinou tohoto největšího ostrova na světě, a to prostřednictvím diapozitivů, vyprávění a napínavého dokumentárního filmu. více...
Snake River na Setkání cestovatelů v Praze
Ve dnech 10. až 12. listopadu 2006 proběhl v pražském kulturním domě Ládví festival Setkání cestovatelů. Občanské sdružení Cesty na sever se tohoto festivalu účastnilo samozřejmě také. Prezentovali jsme zde v neděli 12. listopadu fotografie a film z naší zatím poslední cesty do kanadského Teritoria Yukon. Promítání se konalo v zaplněném expedičním sále a setkalo se s velmi pozitivními ohlasy diváků.
Děkujeme organizátorům festivalu za pozvání!
Ve spolupráci se serverem Hedvábná stezka se v pondělí 6. listopadu 2006 v klubu cestovatelů Karavanseráj konal křest DVD dokumentárního filmu Snake River, který byl natočen na podzim 2005 během expedice do Teritoria Yukon v severní Kanadě. více...
Článek o kanadské expedici Snake River vyšel v magazínu Xstream
V čísle 5/2006 (červenec/srpen) magazínu Xstream vyšel pod názvem Snake River další článek o naší expedici do severní Kanady. Článek doplňují velkoformátové fotografie.
Film Jiřího Kabátka a Ondřeje Kotase Expedice Grónsko 2004 se ve zkrácené verzi zúčastnil 6. ročníku filmové soutěže Okem dobrodruha v Blansku u Brna.. Jedná se o soutěž programů tématicky zaměřených na přírodu, cestování a outdoorové sporty, která se konala 19.11.2005 v Městském klubu Zeus v rámci outdoorového festivalu Rajbas Outdoor Kotlík. více...
Článek o kanadské expedici Snake River vyšel v časopise Oceán
V magazínu OCEÁN vyšel pod titulkem Snake River další článek o naší expedici do severní Kanady. Nezkrácenou verzi článku si můžete přečíst na našich stránkách.
Pořadatel: Cesty na sever a divadlo Na Prádle
Datum konání: 3. května 2006 od 18 hodin
Místo konání: divadlo Na Prádle
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Ve středu 3. května se konala slavnostní premiéra dokumentárního filmu Jiřího Kabátka a Ondry Kotase Snake River, který byl natočen v létě 2005 během expedice do Teritoria Yukon v severní Kanadě. více...
Článek o kanadské expedici Snake River vyšel v časopise Hydro
V čísle 1/2006 vodáckého magazínu HYDRO vyšel pod titulkem Snake River článek o naší expedici do severní Kanady. Nezkrácenou verzi článku si můžete přečíst zde.
Pořadatel: Cesty na sever a kino Český Dub
Datum konání: sobota 22. dubna 2006 od 18 hodin
Místo konání: kino Český Dub
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Promítání filmu Jiřího Kabátka a Ondry Kotase Snake River, který byl natočen v létě 2005 během expedice do Teritoria Yukon v severní Kanadě. Projekce filmu byla doplněna fotografiemi Heleny Tomáškové a Aleše Paclta. více...
Expedice Grónsko 2004 v Liberci
Pořadatel: fakulta mechatroniky
Datum konání: čtvrtek 20. 4. 2006 od 19 hodin
Místo konání: učebna E9 Technické univerzity v Liberci
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Ve čtvrtek 20. dubna 2006 se konal další pořad z cyklu Cestujeme v E9. Jedná se o setkání s cestovateli, které pořádá Technická univerzita v Liberci. Ve zcela zaplněném sále E9 Ondra Kotas a Jirka Kabátek promítli dokumentární film a diapozitivy z grónské expedice. Pořad byl připraven ve spolupráci s panem Josefem Janečkem z fakulty mechatroniky TU Liberec.
Pořadatel: komunitní centrum Domova Sue Ryder
Datum konání: středa 15. 2. 2006 od 17:00 hodin
Místo konání: divadelní sál Domova Sue Ryder, Michelská 1/7, Praha 4 - Michle
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Ve středu 15. února se v komunitním centru Domova Sue Ryder konala další beseda spojená s promítáním diapozitivů a filmu Expedice Grónsko 2004. Program byl připraven ve spolupráci s koordinátorem centra Petrem Jarkovským. Promítání proběhlo v příjemné atmosféře ve zcela zaplněném sále. Diváci, senioři z komunitního centra, oba cestovatele doslova zasypali otázkami k minulé i plánované expedici. více...
Pořadatel: kulturní servery Totem.cz, Pismak.cz a Literra.cz
Datum konání: úterý 14. 2. 2006 od 18 hodin
Místo konání: Jindřišská věž
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
V úterý 14. 2. 2006 se v kavárně Jindřišské věže konal další z literárních večerů kulturních serverů Totem.cz, Pismak.cz a Literra.cz, kde mladí autoři představují svá díla. Na pozvání organizátorů prezentovali Ondra a Jirka svůj film Expedice Grónsko 2004 a diapozitivy z expedice. více...
Pořadatel: sdružení Chorus
Datum konání: sobota 11. 2. 2006 od 18 hodin
Místo konání: aula základní školy v Osečné
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
V sobotu 23. 11. 2005 se v aule základní školy v Osečné konalo promítání diapozitivů a filmu Expedice Grónsko 2004. Program byl připraven ve spolupráci s pěveckým sdružením Chorus Osečná. více...
Promítání v divadle Na Prádle
Datum konání: sobota 4. 2. 2006 od 19:30 hodin
Místo konání: Divadlo Na Prádle, Besední 3, Praha 1 - Malá Strana
V rámci soutěžního promítání amatérských filmů rEVOLUCE v divadle Na Prádle byl v soboru 4. února 2006 na závěr sekce dokumentů promítnut film Expedice Grónsko 2004, který se setkal s velmi příznivým ohlasem diváků.
Více informací naleznete přímo na stránkách divadelní kavárny.
Ondřej Kotas byl hostem redaktorky Českého rozhlasu v pořadu Na cestách., kde hovoří o přechodu grónského kontinentálního ledovce na lyžích, expedici Grónsko 2004. více...
Jiří Kabátek byl hostem redaktorky Českého rozhlasu v pořadu Na cestách. V půlhodinovém pořadu hovoří o prvním českém sjezdu kanadských řek Snake a Peel v severní části teritoria Yukon. více...
Pořadatel: Scandinavian House
Datum konání: středa 23. 11. 2005 od 19 hodin
Místo konání: kulturní centrum Scandinavian House ve Zlatnické ulici 10, Praha 1
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
V úterý 23.11. 2005 se konalo v přednáškovém sále promítání diapozitivů a filmu Expedice Grónsko 2004. Program byl připraven ve spolupráci s Helenou Benýškovou z kulturního oddělení Scandinavian House. více...
Pořadatel: Krajská knihovna Karlovy Vary
Datum konání: úterý 7. června 2005 od 19:30 hodin
Místo konání: Studijní oddělení, Lidická 40 (budova SPŠ a Gymnázia), 360 20 Karlovy Vary - Horní Drahovice
Přednášejicí: Ondřej Kotas a Jiří Kabátek
Společné putování Ondřeje Kotase a Jiřího Kabátka exotickou krajinou největšího ostrova na světě Grónska se prostřednictvím diapozitivů, vyprávění a napínavého dokumentárního filmu z Expedice Grónsko 2004 odehrálo v úterý 7. června 2005 od 19:30 v Krajské knihovně v Karlových Varech. více...