Expedice Thule 2011
Informace o výpravě Expedice Thule 2011.
youtube
Sledujte dokumentární filmy a ostatní videa na našem http://www.youtube.com/user/cestynasever kanálu.
fotografie
Náhodná fotografie
vyhledávání
zpravodaj
Chcete být v obraze? Přihlašte se do našeho informačního zpravodaje nebo využijte dostupného RSS (info o RSS), a neunikne Vám žádná novinka na našem serveru!
3462263
návštěvníků
Hardangervidda - na lyžích přes největší náhorní plošinu v Evropě
Náhorní plošina Hardangervidda je ideální terén pro túry v zimě i v létě a je poměrně snadno dosažitelná. Cesta z Prahy přes Německo, trajektem do Norska a potom až do města Geilo, které je jakousi vstupní branou do Hardangerviddy, nám zabrala zhruba den a půl.
Východní část Viddy, jak se zkráceně této oblasti říká, je méně hornatá než kopcovitá a členitá západní oblast. Zvláště v okrajových částech Viddy je množství výborně protažených a značených stop pro lyžování na běžkách. Když ovšem tyto stopy opustíte, octnete se ve skutečné severské divočině. Délku cesty i její náročnost si každý může určit podle vlastních možností a schopností. Možné jsou jednodenní túry, ale i výpravy expedičního charakteru.
Jediné, co potřebujete, abyste mohli vámi vybranou trasu absolvovat, je vhodné vybavení pro pobyt v divočině.
Pokud plánujete cestu v zimě, platí zhruba stejné zásady, jako např. u "Expedice Grónsko 2004". Teploty na přelomu února a března klesaly často až na 30 stupňů pod nulou!
Přespávání ve vlastních stanech je bezproblémové, ale je možné využívat i chatiček svazu norských turistů. Cena za jednoduchou chatku je v Geilo "Oen Turistsenter" od 150,- NOK.