Expedice Thule 2011
Informace o výpravě Expedice Thule 2011.
youtube
Sledujte dokumentární filmy a ostatní videa na našem http://www.youtube.com/user/cestynasever kanálu.
vyhledávání
zpravodaj
Chcete být v obraze? Přihlašte se do našeho informačního zpravodaje nebo využijte dostupného RSS (info o RSS), a neunikne Vám žádná novinka na našem serveru!
3718520
návštěvníků

Vítáme Vás na stránkách sdružení Cesty na sever. Zaměřujeme se na přiblížení přírody severských oblastí a způsobu života tamních obyvatel. Pořádáme přednášky, besedy s promítáním diapozitivů a dokumentárních filmů z našich minulých expedic.

Česko-německá Expedice Thule 2011 na internetovém portálu Hedvádná stezka

Známý cestovatelský portál Hedvábná stezka uveřejnil reportáž o naší letošní expediční cestě severním Grónskem. Jak cesta probíhala, kudy jsme se pohybovali, co jsme během cesty zažili a na jaké stopy dávných expedic v Arktidě jsme narazili, se dovíte zde.

Zpráva o Expedici Thule 2011 na internetovém portálu Sedmička

Na internetovém portálu Mladé Fronty “Sedmička.cz” si můžete přečíst první podrobnější popis naší nedávné cesty podél grónského pobřeží a přes vnitrozemské ledovce.

Expedice Thule 2011

Ve dnech 18. února až 29. března jsme uskutečnili expediční cestu v severozápadním Grónsku. Výchozím i konečným bodem naší túry byla osada Qaanaaq, známá též pod jménem Thule.

Během čtyřiceti dnů pobytu v Arktidě jsme putovali po zamrzlé hladině moře, překonávali ledovce, procházeli kaňony říčních koryt a měli možnost poznat místa, kde přezimovaly dávno minulé expedice a odkud se pouštěly za hranice tehdy zmapovaného světa.

Expedice sice neproběhla plně v souladu s původními plány a představami – kvůli problémům s vařičem a hlavně saněmi, které doslova rozřezal mořský led, jsme byli nuceni cestu zkrátit a hledat často kompromisní řešení, jak se vyrovnat se všemi překážkami.

O všech aspektech a průběhu expedice budeme v brzké době detailněji informovat a samozřejmě doplníme i fotografie z cesty.

Německé webové stránky mého expedičního partnera, Georga Sichelschmidta, obsahují podrobné blogové příspěvky k aktuální expedici a popisy dalších výprav.

Brooks Range
Dotek Arktidy
Snake River