partneři
mediální partneři
vyhledávání
zpravodaj
Chcete být v obraze? Přihlašte se do našeho informačního zpravodaje nebo využijte dostupného RSS (info o RSS), a neunikne Vám žádná novinka na našem serveru!
971609
návštěvníků

Tým

Georg Sichelschmidt

sportovní ekonom, nar. 1975

Georg SichelschmidtPro Georga jako vlastníka cestovní agentury Quanok Winter-Outdoor-Reisen patří zimní aktivity ke každodennímu životu. Quanok se specializuje na expedice a cesty expedičního charakteru v severních a polárních oblastech, a je tak svého druhu jedinou cestovní agenturou v Německu.

Nejnáročnější expedice, jichž se Georg účastnil, byl přechod ledovce v Grónsku (2006), expedice na Špicberkách (2008) a přechod ledovce v Patagonii (2009).

Zkušenosti z těchto expedic a mnoha lyžařských túr nebo cest se psím spřežením jsou pro Georga nejsilnější motivací při organizování dalších náročných expedic a překonávání překážek, které jsou s tím spojené.

Kontakt

Ondřej Kotas

učitel němčiny, nar. 1971

Ondřej KotasOndřej se vedle svého povolání věnuje nejrůznějším outdoorovým aktivitám v odlehlých oblastech subarktických a arktických regionů. Jeho zájem se přitom stále častěji a intenzivněji soustředí na mizející kulturu a způsob života původních obyvatel těchto krajů.

Ondřej podnikl sólové trekkingové túry např. na Aljašce, v Grónsku nebo na Baffinově ostrově, organizoval a účastnil se výpravy na kánoích v severní Kanadě. V posledních letech vedly jeho cesty do himálájského pohoří a peruánských And. Zkušenosti se zimním putováním získal Ondřej během expedic na grónském vnitrozemském ledovci a na Špicberkách.

Kontakt